KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13037021
*
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:58:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 12:09:54
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50
*
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Läs mer om Anshelm Schultzberg
nr 1303 7021
Anshelm Schultzberg
(1862-1945), Sverige
Oljemålning, Anshelm Schultzberg (1862-1945), Stockholm. Signerad, daterad 1935, Olja på pannå, 54x71 cm
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.
Utrop: | 5.000 kr |
---|---|
Såld: | 4.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 12:09:54 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Anshelm Schultzberg
Anshelm Schultzberg, bildkonstnär född 1862, död 1945.Läs mer om Anshelm Schultzberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anshelm schultzberg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar stockholm
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 19:52 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:55 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:55
-
6120 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:20 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 18:19 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
13 maj kl 20:50